Po co mi to?! czy automatyka jest mi NAPRAWDĘ potrzebna?

alt1

Spotykamy się często z tym pytaniem. Bo przecież tak proste czynności jak gaszenie za sobą wszystkich świateł nie wymagają wielkiego wysiłku. Tak samo domknięcie żaluzji – to tylko kolejny przycisk, i jeszcze… wyłączenie muzyki z pilota podczerwieni i wszystko gotowe! Czyż nie?!

Trafnym odniesieniem są tutaj samochody, w których nie wyobrażamy sobie już korbki do zamykania szyb. Brak ich domknięcia przy centralnym zamku jest irytujące, a wyłączanie muzyki dodatkowym przyciskiem przed opuszczeniem auta zakrawałoby o niepoważne podejście producenta do współczesnych norm.


Do czego zmierzamy? Automatyka w budynkach to pewna przyszłość. W samochodach jesteśmy już do niej przyzwyczajeni. Pojawienie się dobrego, niezawodnego i przystępnego cenowo rozwiązania sprawi, że inteligencja obecna będzie w każdym domostwie.

Co proponujemy? Przygotujemy przyszłościową instalację dla Twojego domu. Zintegrujemy wszystkie urządzenia do współpracy ze sobą w oparciu o najnowocześniejszy i inteligentnie zautomatyzowany system LOXONE.

Jakie okablowanie? Przewody sieciowe w kategorii 7 ułożone w topologii gwiazdy zapewnią możliwość przesyłu danych bez zakłóceń przy wykorzystaniu nawet różnych protokołów.

Hi-End Technologies
#

Czy to jest drogie?

Zdecydowanie nie! Wiemy że rozwiązania, które istnieją na rynku nauczyły nas wszystkich, że „ inteligentne budynki” to prestiż i gadżet dla bogatych. Loxone otworzył nowe możliwości: wdrożenie z pełną wizualizacją na telefony komórkowe, tablety czy komputery to koszt, który miło Cię zaskoczy!

Zdajemy sobie sprawę, że koszty budowy są wnikliwie analizowane przez Inwestorów. Dlatego proponujemy w wersji budżetowej przygotowanie okablowania, uruchomienie oświetlenie i ogrzewania. Dodatkowe elementy, o których marzymy jak muzyka w każdym pomieszczeniu, czujniki obecności, rolety, czujniki dymu itp. przesunąć w realizacji na dogodny termin. Wycenę przygotujemy dla Ciebie tak, aby można było wydatki rozłożyć w czasie.

Przykład? Zrealizowaliśmy zarządzanie ogrzewaniem dla budynku w Zakopanem o powierzchni 800m2 za 15 tys. złotych. Temperatura regulowana jest w każdym pomieszczeniu z osobna w zależności od pory dnia i od tego, czy dany pokój aktualnie jest wynajmowany!

Przycisk Loxone Touch Air z pięcioma strefami dotyku, pomiarem temperatury i wilgotności to tylko 106€. Ponadto bezprzewodowa komunikacja i możliwość montażu w dowolnym miejscu, nawet na szkle!


Oszczędny DOM

Nasza propozycja to nie tylko komfort, wygoda i prestiż, ale też realne oszczędności. Czy wiesz, że przez automatyzację ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń można obniżyć koszty ogrzewania i klimatyzacji aż do 30%?

Do tego oszczędności na oświetleniu, uruchamianiu Twojej pralki w tańszych taryfach prądowych, zarządzaniu kolektorami słonecznymi, czy zadbaniu o tańsze ładowanie Twojego elektrycznego samochodu w najbardziej korzystnych godzinach - to jest przyszłość, a my jesteśmy na nią gotowi.

Pozwól swojej instalacji zarobić na siebie!

PrzykładowY koszt

Instalacja Opis
Podstawowa Serwer, moduł rozszerzeń, zasilanie
Ogrzewanie 8 obwodów grzewczych
Oświetlenie do 20 włączników, 16 obwodów świetlnych
Sumarycznie 952€

Czy obsługa jest trudna?

Prostota osługi

Mało powiedziane, że jest łatwa: To czysta przyjemność!

Logika systemu jest tak zaprojektowana, aby reagować na potrzeby mieszkańców bez ich ingerencji. Tu właśnie pojawia się niekwestionowana inteligencja budynku! Gdzie to tylko możliwe działanie jest bezobsługowe. Po krótkim czasie użytkowania zapomnisz, że dom „sam” dba o Twój komfort, bezpieczeństwo i wygodę. W przypadku awarii prawdopodobnie zanim zdążysz to zauważyć, my już zadzwonimy z propozycją usunięcia usterki, otrzymamy bowiem automatyczne zgłoszenie poprzez e-mail.

Co potrafimy zintegrować?


#
#

ROLETY, ZASŁONY, MARKIZY

 • W ciągu lata przysłonięcie rolet w pomieszczeniu, które jest już odpowiednio nagrzane, a słońce dalej operuje.
  W zimie wykorzystanie każdego promyka słońca do wsparcia ogrzewania.
 • Automatyczne zasłonięcie rolet lub zasłon po zmroku, aby zapewnić Ci prywatność.
 • Ochrona przeciwburzowa - zwinięcie markiz, podniesienie rolet.
 • Otwierasz drzwi do ogródka, a roleta za nimi automatycznie podniesie się do góry! Możesz spokojnie domknąć drzwi, Twój inteligentny dom zostawi rolety otwarte, abyś mógł wrócić po skoszeniu trawy.
 • Kilka minut przed nastawionym budzikiem rolety uchylają się aby wpuścić światło do sypialni i przyjemnie rozbudzić.

WYJŚCIE Z DOMU

Nie bez powodu akurat funkcjonalność „wyjścia z domu” znalazła się na początku. Integracja Twojego inteligentnego domu jest w niej doskonale widoczna.

Uzbrojenie alarmu może powodować:

 • Informację o niedomkniętych oknach.
 • Wyłączenie wszystkich świateł, a w przypadku dłuższej nieobecności po zmroku uruchomi symulację obecności (losowe włączanie świateł w pomieszczeniach).
 • Wyłączenie wybranych gniazd prądowych.
 • Zamknięcie rolet.
 • Podwyższenie nastawy temperatury dla klimatyzacji lub całkowite jej wyłączenie.
 • Odłączenie wody z wyjątkiem zaworu pralki.
 • Domknięcie okna dachowego w przypadku deszczu.
 • Zwinięcie markizy w przypadku mocnego wiatru.
 • Wyłączenie cyrkulacji ciepłej wody.
 • W przypadku dłuższego wyjazdu, temperatura spadnie do minimalnej. Jak wrócisz, przywita Cię miłe ciepło.
#

Gdy zapomnisz zamknąć dom, a Twój inteligentny dom zauważy że przez dłuższy czas nikogo nie ma, zadzwoni i dopyta czy przejść w tryb ochronny.

Oświetlenie

 • Oświetlenie w holach, toaletach, garderobach oparte jest na czujnikach obecności - w przeciwieństwie do czujników ruchu te nie wymagają machania np. w trakcie posiedzenia w toalecie, aby utrzymać zaświecone światło
 • Sceny świetlne: do nauki, do oglądania telewizji, kina domowego (integracja z roletami i ekranem).
 • Paski LED RGBW w kolorze odpowiednim do nastroju - romantyczne, imprezowe lub Twoje prywatne SPA w łazience i saunie.
 • Wygaszanie świateł w pokojach w których nikogo nie ma przez dłuższy czas.
 • Ściemnianie standardowych lamp.

TRYB NOCNY

Twój inteligentny dom zatroszczy się, aby w trakcie nocnej przechadzki do lodówki lub toalety przyjemne, delikatne światło podświetlało Ci drogę. Oczywiście "spokojnie" możesz się wiercić na łóżku... dopóki z niego nie zejdziesz, oświetlenie pozostanie zgaszone.

#

Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja

Każde pomieszczenie w budynku potrzebuje odmiennej ilości energii do nagrzania: pokój na parterze, na piętrze, pokój od południa lub północy to całkiem inne potrzeby energetyczne. Dla każdego z pomieszczeń możesz ustawiać oddzielnie temperaturę. Twój dom uczy się przez tydzień strat ciepła dla każdego z pomieszczeń, tak aby według zadanego kalendarza przygotować odpowiednie temperatury w odpowiednim czasie.

W nocy kuchnia, salon przechodzą na tryb oszczędzania poprzez obniżenie temperatury, no chyba że znajomi zostali dłużej… wtedy ciepło pozostanie z Wami aż do końca szalonej imprezy. A światła oczywiście wygaszą się same.

Otwierasz okno lub drzwi, a klimatyzacja i ogrzewanie czasowo wyłączają się, aby nie tracić niepotrzebnie energii.

TV, KINO DOMOWE

Integracja ekranu z rzutnikiem, rolet, scen świetlnych i to wszystko za jednym przyciśnięciem pilota od telewizora.

Multiroom audio

 • Osobna muzyka i playlisty przypisane do każdego pokoju, lub tryb imprezy w którym cały dom brzmi tą samą melodią.
 • Kontroluj muzykę przez przyciski od światła, telefon komórkowy, tablet lub pilot od telewizora.
 • Muzyka automatycznie wyłącza się gdy wychodzisz z pokoju, aby zabrzmieć jak tylko do niego wrócisz.
 • Integracja z Spotify, Airplay i wiele wiele więcej!
#

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ

Twój inteligentny dom jest oszczędny poprzez:

 • Wygaszanie światła w pomieszczeniach, w których nie ma nikogo przez dłuższy czas.
 • Ładowanie samochodu elektrycznego w tańszych taryfach prądowych.
 • Załączanie pralki w tańszych taryfach prądowych.
 • Zasłanianie okien w pomieszczeniach nagrzanych, w które operuje silne światło słoneczne oraz nagrzewanie światłem słonecznym w porach zimowych.
 • Czasowe wyłączanie działania ogrzewania i klimatyzacji w pokojach z otwartymi oknami.
 • Wyłączanie oświetlenia i zbędnych urządzeń pod Twoją nieobecność.

Mając do dyspozycji szczegółowe statystyki wykorzystania energii, możesz samodzielnie odnaleźć „pożeraczy” energii oraz prześledzić historie zużycia.

#
#

Inteligentny DOMOFON

Nie ma nikogo w domu? Nie szkodzi. Loxone automatycznie przełączy wideo-rozmowę z domofonu do Twojego telefonu komórkowego, a stąd jeśli tylko będzie taka potrzeba, otworzysz drzwi. Oczywiście bez ruszania się z kanapy możesz porozmawiać przez telefon i otworzyć bramę, furtkę czy też drzwi wejściowe.

ALARM Z „ATRAKCJAMI”

Stwórz alarm wykorzystując istniejące już czujniki obecności lub ruchu i wykurz niechcianych gości mocnym oświetleniem, głośną melodią np.: Runaway, Bon Jovi.

Oczywiście przy ucieczce pozwolimy im trochę zmoknąć uruchamiając zraszacze w ogrodzie. O całej sytuacji zostaniesz ekspresowo powiadomiony przez e-mail, czy też komórkę. Jeśli zapomnisz uzbroić alarm - otrzymasz telefonicznie powiadomienie z możliwością uzbrojenia zdalnego.

Inteligentna SAUNA

Przygotujemy dla Ciebie idealną temperaturę, zadbamy o kojące Twoją duszę efekty świetlne. Gdy trzeba przewietrzymy pomieszczenie.

 • Kontroluj i monitoruj światło, temperaturę, wilgotność, wentylację i stan otwarcia drzwi.
 • Alarm - gdy słabo się poczujesz automatyczne powiadomienie na telefon Twoich bliskich.
 • Aktywacja sauny poprzez przycisk umiejscowiony koło niej lub zdalnie.
#

Możliwości są nieograniczone

Czujnik dymu dla kominka, kuchni oraz każdego pomieszczenia, które zdecydujesz się zabezpieczyć.

Dowolny scenariusz integracji systemów jest możliwy. Czekamy na kolejne pomysły i wyzwania, będąc przy tym pewnym, że inteligentny budynek stworzony w architekturze Loxone, spokojnie sobie z nimi poradzi.

WYGODA KONTROLI

Kontroluj Swój inteligentny dom bezpośrednio z:

 • Tabletów.
 • Telefonów komórkowych.
 • Z komputera poprzez skróty klawiszowe.
 • Z przycisków bezprzewodowych naklejanych na blat w biurze.
 • Z wizualizacji na stronie WWW z domu i z dowolnego miejsca na świecie.
#

Zainteresowany? Zdecydowany? Skontaktuj się z nami!

Śmiało! Automatyka budynków to przyszłość, a my mamy genialne rozwiązania!